Výluka, rovná se nepříjemnost? Ano, pojišťovny se však poměrně pochopitelně chtějí bránit. Pakliže se vám přihodí škodní událost, ale nastala některá z výluk pojištění, pojišťovna vám odmítne peníze vyplatit, protože porušíte podmínky. Pojďme se podívat na bližší informace o výlukách z pojištění.

Výluky z pojištění chce znát

Nejlepší obranou před nepříjemným překvapením je připravenost. Vždy si dobře prostudujte pojistné podmínky, zejména kapitolu o výlukách z pojištění. Ty jsou někdy stanoveny přesně, jindy docela obecně, ale inteligentní člověk se s vysvětlením poradce dokáže dopídit k tomu, co všechno se může stát, aby mu pojišťovna odmítla peníze vyplatit. Výluky z pojištění si proto dobře prostudujte, předejdete případnému šoku.

Životní pojištění

U životního pojištění jsou výluk plné odstavce a stránky. Pro každé připojištění, pro každý případ. Výluky z pojištění obsahují například úmyslné sebepoškozování u úrazových pojištění, ale většinou už ne sebevraždu po uplynutí nějaké doby od uzavření pojištění. To je rozumné – rozhodnutý sebevrah by mohl dát někomu dobře vydělat, ale sebevražda po několika letech je do určité míry nahodilou pojistnou událostí, jejíž riziko by na sebe pojišťovna měla vzít. Každopádně se o všech konkrétních výlukách z pojištění informujte u svého pojišťovacího poradce, nebo si je prostudujte v pojistných podmínkách.

Cestovní pojištění a sportovní aktivity

Typickým příkladem výluk je cestovní pojištění a sport. V základním cestovním pojištění je mezi výlukami takřka vše, co jen trochu zavání rizikem, jako je profesionální, nebo organizovaný sport, adrenalinové zážitky, bojové sporty a umění, sjíždění řek… Zde je naštěstí šance se těchto výluk z pojištění zbavit a to zakoupením některého z vyšších balíčků.

Alkohol

Pozor, alkohol je jednou ze základních výluk, která u mnoha pojištění hraje prim. Pakliže něco provedete sobě, nebo ostatním pod vlivem alkoholu, pojišťovna vás v některých případech nemilosrdně…neodškodní.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *