Úrazové pojištění je společným názvem pro neživotní pojištění, které by mělo chránit před úrazy, nemocemi a různými problémy, které z těchto nepříjemností vyplynou. Je hodně těžké podrobit úrazové pojištění porovnání protože produkty jednotlivých pojišťoven se liší nejen cenou, ale také ve zdánlivě nepodstatných detailech, které ale později mohou reálný užitek pojištění zásadně ovlivnit.

Úrazy, nemoci a různé lhůty

Pokud si budete chtít sami porovnat úrazová pojištění, zaměřte se na následující kritéria: proti čemu budete chráněni, jaké budou limity plnění, kolik za pojištění zaplatíte a jak dlouho budete moci finance čerpat?

Rozsah ochrany

Stanovte si nejprve své priority, aby mělo vaše porovnání úrazového pojištění nějaký smysl. Co vás ohrožuje, nebo může ohrozit? Jaká nejhorší situace by se mohla stát a jak by se s ní vaše rodina vypořádala?

Odlišně na otázku odpoví OSVČ bez dětí a závazků, úplně jinak pak otec, živitel rodiny. Pro mladé OSVČ, ale ostatně i zaměstnance je největším rizikem, že budou dlouho nemocní, nebo v nemocnici, což bude znamenat výrazný propad jejich příjmů. V takové situaci se může hodit pojištění denních dávek pro případ pracovní neschopnosti a/nebo hospitalizace. Naopak, pro živitele rodiny je běžné úrazové pojištění nedostatečné. Kdo doplatí hypotéku a zajistí dětem bezproblémové dostudování škol, když zemřete? Všechno to by s vámi měl probrat kvalitní pojišťovací poradce, ale chcete-li si úrazové pojištění srovnat sami, musíte si všechny náležitosti ohlídat a racionálně zhodnotit.

Cena a limity nejsou pro úrazové pojištění porovnání klíčové?

Ano i ne. Pokud se podíváte pouze na pojistné a plnění, nepostihnete všechny zákoutí úrazového pojištění. Každá pojišťovna totiž nabízí trochu jiné parametry svých pojistek, které často znamenají velké změny pro klienty. Od kolikátého dne je například plněno v případě pojištění hospitalizace, nebo jaké vážné nemoci jsou odškodňovány, případně funguje takzvané připodobňování diagnóz? Problematika je to komplikovaná, proto doporučujeme úrazové pojištění porovnání nechat na specialistech, kteří vám dokážou vše dopodrobna vysvětlit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *