Při pojištění takzvaně na blbost si pojišťujeme odpovědnost, respektive nezodpovědnost. Pakliže způsobíme škodu, která odpovídá sjednanému krytí, zaplatí ji za nás pojišťovna. Ceník pojistky na blbost je stanoven hlavně podle toho, co taková pojistka kryje a do jaké výše.

Pojištění odpovědnosti za škody

Klasické pojištění odpovědnosti pro občany je poměrně levnou záležitostí. Počítá totiž s tím, že v běžném občanském životě není riziko způsobení nějaké vysoké škody příliš vysoké. Když potom svou nešikovností, nebo neopatrností způsobíte někomu škodu, třeba sousedovi omylem zbouráte plot, pojišťovna za vás škodu zaplatí.

Cenu pojištění ovlivňuje i spoluúčast, takže si nechte u své pojišťovny vyjet i ceník pojistky na blbost, ve kterém bude vyčíslena míra spoluúčasti. Pojištění odpovědnosti pro běžný občanský život se však mnohdy sjednává i bez spoluúčasti. Přesto není toto pojištění zrovna 2x rozšířené. Mnohem častější je jeho sjednání v rámci jiných pojistných produktů.

Pojištění nemovitosti (a odpovědnosti)

Sjednáváte-li si pojištění nemovitosti, využijte toho a sjednejte si i pojistku na blbost. Bude cenově příznivá a bude se vztahovat na vás i vaši rodinu, možná i na vašeho zvířecího mazlíčka. Získáte tak ochranu proti všem „blbostem“, které byste mohli udělat, nebo zapříčinit.

Cestovní pojištění

Součástí kvalitního cestovního pojištění by pojistka na blbost rozhodně být měla, protože v zahraničí roste pravděpodobnost, že se „něco nepovede“. Bez pojištění odpovědnosti se do zahraničí nevydávejte, mohli byste toho později hořce litovat.

Pojistka na blbost pro zaměstnance

Zaměstnavatel může po zaměstnancích chtít i sjednání pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu při výkonu povolání. Pakliže ho nevyžaduje, mělo by být v zájmu zaměstnance si takové pojištění sjednat i dobrovolně.

Pojištění na blbost ceník

Jak už jsme zmínili, ceník pojistky na blbost bude odvislý hlavně od toho, jestli jde o pojištění nemovitosti, občanského života, cestovního pojištění, nebo pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *