Ačkoliv jsou dovolené a zájezdy zpravidla zlatým hřebem letní, nebo zimní sezóny, nezřídka kdy jde o velkou investici. Většinou platí, že si zájezdy objednáváme dlouhou dobu dopředu, abychom měli výhodnější cenu i jistotu, že si užijeme přesně takovou dovolenou, jakou jsme si vysnili. S tím se ale pojí nejedno riziko – co když před zájezdem onemocníte, nebo se přihodí něco jiného, co vám znemožní si dovolenou vychutnat? V takovém případě můžete přijít i o většinu peněz do nákupu dovolené vložených. Řešením je pojištění stornopoplatků.

Před čím vás pojištění chrání

Ať už si pojištění sjednáte jako součást zájezdu, nebo zvlášť k cestovnímu pojištění, jde hlavně o ochranu před rizikem, že nebudete moci podstoupit zájezd, nebo jeho část, za což vám cestovní kancelář zpravidla nic nevrátí. Takzvané stornopoplatky mohou tvořit až většinu ceny zájezdu, záleží především na čase před zájezdem, ve kterém ho zrušíte. Čím více se blíží čas odjezdu, tím více si CK nechá. Pár dní před zájezdem už jde mnohdy i o plnou uhrazenou částku.

A pojištění storna zájezdu je tu jako jistota, že i když nebudete moci vycestovat, o své peníze nepřijdete.

Nemusíte se přemáhat a riskovat

Právě zdravotní důvody mohou za velkou částí stornovaných zájezdů. Kolik lidí ale na zájezd odcestuje, i když se necítí úplně fit, jen kvůli tomu, aby nepřišli o nemalé peníze vložené do jeho nákupu? Taková statistika neexistuje, ale nebude to malé číslo. Už tak zvýšená zdravotní rizika spojená s návštěvou cizí země, cizího klimatu,… mohou v takovém případě stoupnout nad únosnou mez. S pojištěním storna zájezdu máte vždy svobodu zájezd zrušit a o nic nepřijít.

Cestovní pojištění nabízí mnoho variant

Sjednáte-li si pojištění storna zájezdu jako součást komplexního cestovního pojištění, dostanete se k mnohem širší paletě služeb, než u omezených balíčků přímo u CK. Můžete si například pojistit i storno letenek, nebo nevyužitou část dovolené.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *