Ačkoliv zní nadpis možná trochu jako zavádějící, existuje hned několik pojistek, které by se za pojištění proti ztrátě zaměstnání daly označit. Vždy se však vážou k něčemu dalšímu, rozhodně se nelze pojistit takovým způsobem, abyste na tom vydělali. Pojištění pro případ ztráty zaměstnání může maximálně zabránit nejhoršímu.

Pojištění k pojištění

Pojištění k pojištění? Ano, typickým příkladem pojištění proti ztrátě zaměstnání je například běžné pro životní pojištění, kde za vás v případě sjednání platí měsíční úhrady za uzavřené pojištění. Samozřejmě, jen po určitý maximální počet měsíců a jen pokud nezaměstnanost trvá po určitý počet měsíců. Přesto jde o užitečné pojištění, které se nevyplatí podceňovat. Proč?

Zabrání zrušení pojištění

Protože zabrání zrušení pojištění. Právě náklady na pojištění jsou jedněmi z prvních, kterých se lidé v nezaměstnanosti zbavují. Tím se však připravují o další ochranu, kterou mohou kdykoliv potřebovat, a také mnohdy o spoustu peněz. Se zrušením životního pojištění se totiž často pojí dodaňování a sankce pojišťoven. Máte-li však pojištění proti ztrátě zaměstnání, není pro vás pojistka nákladem a vy si ji můžete nechat, aby vám dobře sloužila.

Pojištění k úvěru

Podobně je na tom pojištění proti ztrátě zaměstnání k úvěru. Jde zpravidla o součást balíčku, který chrání před náklady na hrazení úvěru v případě smrti a invalidity. Rozdíl je však v tom, že při ztrátě zaměstnání za vás pojišťovna nezaplatí celý úvěr, ale pouze měsíční splátky, jako je tomu u předchozího příkladu. Po uběhnutí maximální doby, nebo po získání zaměstnání, už zase platíte splátky vy.

I toto pojištění je zcela zásadní, protože vás chrání před tím nejhorším, dluhovou spirálou, která lidi chytne často v momentě, kdy přijdou o zaměstnání a dlouhodobě si nemohou nové najít. S tímto pojištěním se takové riziko snižuje a to výrazně.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *