Ať už si to připouštíme, nebo ne, smrt je součástí života. Pojištění pro případ smrti je tak jedním z nejčastějších typů životního pojištění, respektive jeho základem, na který je poté nabalována další ochrana a běžně i spoření.

Kdo a proč by měl pojištění pro případ smrti uzavřít?

Pojištění pro případ smrti je vhodné zejména pro osoby, které mají závazky, které nechtějí nechat na ostatních, kdyby se jim něco závažného stalo. Jde zpravidla o živitele rodin, kteří si nedovedou představit, že by jejich děti musely vyrůstat bez finančního zajištění, které jim poskytuje. Často se jím zabezpečují i lidé, kteří mají hypotéku. Samozřejmě, pojištění pro případ smrti může být uzavřeno ve prospěch jakékoliv obmyšlené osoby, takže ho můžete uzavřít pro kohokoliv, na kom vám záleží.

Pojištění plné invalidity

Pokud jste někdy mluvili o životním pojištění s kvalitním pojišťovacím poradcem, určitě vám zdůraznil, že pojištění invalidity je ještě důležitější, než pojištění pro případ smrti. Proč tomu tak je? Jakkoliv je to smutné, smrt je konec, nesouvisejí s ní zpravidla žádné další vysoké náklady, ale invalidní člověk je odkázán na okolí a také na cizí peníze. Proto je důležité, aby byl živitel rodiny pojištěn i proti invaliditě, kdy může pobírat například rentu od pojišťovny a získat i jednorázové odškodnění na zajištění nového vybavení, například předělání automobilu, nebo vytvoření podmínek v domácnosti, aby byla bezbariérová – a to jsou stotisícové investice.

Limit plnění

Limit plnění u pojištění pro případ smrti se nestanoví lehce. Měl by rozhodně pokrývat všechny půjčky a hlavně hypotéku. K tomu se připočítává příjem živitele rodiny za tři až pět let. To je kvůli tomu, aby rodina mohla po tento čas fungovat, jako kdyby tam živitel stále byl a vydělával.

Pokud se pojišťuje manžel od rodiny s třemi dětmi, který má čistý příjem 30 000 Kč a do splacení hypotéky zbývají 2 miliony korun, tak v ideálním případě se pojistí na částku 4 000 000 Kč, která v případě jeho smrti zajistí splacení hypotéky a život rodiny na dalších 5 let.

Cena pojištění pro případ smrti

Pojištění pro případ smrti je drahé. Záleží také na zdravotním stavu, věku a povolání pojištěného a také na formě pojištění – pro jaké případy smrti se vztahuje? Pakliže to s pojištěním myslíte vážně, pojistěte se pro případ smrti z jakékoliv příčiny, jde přeci jenom o poslední instanci, která vaší rodině pomůže, když se pokazí všechno ostatní.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *