Musíte mít pojištěný přívěsný vozík? Chcete-li ho využívat, tak ano, musíte pro něj sjednat povinné ručení, jako pro motorová vozidla. Využívá se k tomu speciální povinné ručení pro přívěsný vozík do 750 kg.

Povinné ručení

Máte-li přívěsný vozík, doporučujeme sjednat pro něj povinné ručení rovnou s povinným ručením automobilu. Vyhnete se tak zbytečné administrativní zátěži a hlavně můžete ušetřit. Když sjednáte pojištění přívěsného vozíku v rámci větší smlouvy, můžete se dostat k výrazným slevám, ať už na bázi bonusu, nebo jednoduše díky tomu, že jste váženým klientem dané pojišťovny.

Vyplňte níže uvedenou tabulku. Poté klikněte na Spočítat. Budou vám zdarma porovnány nabídky jednotlivých pojištoven pro povinné ručení. Ideální pro výběr nového povinného ručení.

Pojištění přívěsného vozíku zdarma?

Ano, některé pojišťovny nabízejí toto pojištění i zcela zdarma, samozřejmě pouze k pojištění motorového vozidla. Není se co divit, jelikož pojištění přívěsného vozíku je velmi levné. Jde tak o jeden z bonusů, kterými může pojišťovna zlomit nerozhodnuté řidiče, pakliže mají samozřejmě vozík.

Parametry

Parametry pojištění přívěsného vozíku jsou zcela standardní. Platí na ně stejné limity pojištění, jako na motorová vozidla, ale také některé výjimky. Ze zákona jsou limity pro škody způsobené na majetku i zdraví minimálně 35 milionů korun.

Běžně mezi výlukami z tohoto pojištění najdete případy nevhodného využití, jako je přeprava nebezpečného nákladu, nebo připojení za závodní vozidlo, nebo vozidlo s právem přednosti v jízdě, taxík, autoškolu a podobně.

Ceny se pohybují v řádech stokorun, nejlevnější pojištění přívěsného vozíku je, například u Allianz, nebo ČPP, úplně zdarma. Přesto je nutného sjednat, jinak jeho používáním porušujete zákon a připravujete se na velmi nepěkné sankce, pokuty a možné hrazení případných způsobených škod z vlastní kapsy.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *