Nemoc, ať už vážná nebo vleklá, dokáže ohrozit ekonomickou situaci většiny domácností v naší republice. Malé rezervy přímo vybízejí k pořádnému pojištění nemoci. Existuje celá řada konkrétních produktů, respektive připojištění, které v případě nemoci dokážou pomoci. Každý však funguje jinak a pokrývá jiné životní situace, proto je zpravidla potřeba je vhodně nakombinovat, aby byl výsledek použitelný a opravdu nás chránil.

Pracovní neschopnost

O pracovní neschopnosti jsme zde již jednou intenzivně psali. Zde jen zmíníme, že u tohoto pojištění je důležité ho opravdu sjednat i pro případ nemoci a nikoliv pouze úrazu. Počítejte také s tím, že plnění vám bude vyplaceno až po skončení vaší pracovní neschopnosti, takže se vyplatí mít v rukávu schovanou alespoň nějakou rezervu.

Hospitalizace

Pobyt v nemocnici je nákladný. Utíkají nám peníze z platu, nebo výdělku ze samostatně výdělečné činnosti, a navíc musíme hospitalizaci platit částkou 100 Kč za den, pokud tedy nechceme žádný nadstandard. Pro případ hospitalizace z důvodu nemoci se dá samozřejmě pojistit u každé životní pojišťovny. Plnění pak může pokrýt nadstandardní péči (samostatný pokoj, TV…) a samozřejmě i snížené příjmy v důsledku pracovní neschopnosti.

Pojištění pro případ vážné nemoci

Zatímco výše zmíněná pojištění fungují na bázi denních dávek, pojištění nemocí, tedy těch vážných, má zcela jiná pravidla. Všechny vážné nemoci vždy pojišťovna vyjmenuje a zde si dejte pozor, zda uplatňuje i takzvané připodobnění. To znamená, že vám uzná i diagnózu, která není zcela jasně uvedena ve smlouvě, ale dá se k některé z uvedených připodobnit. Pakliže tedy takovou nemoc někdy dostanete, pojišťovna vám vyplatí předem sjednanou částku. Od určitých pojistných částek pak pojišťovny vyžadují lékařskou prohlídku, aby minimalizovaly riziko, že do pojištění přijmou člověka, u kterého je pravděpodobnost takové nemoci příliš vysoká.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *