Léčebné výlohy jsou v České republice hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, ale všude ve světě to tak úplně neplatí. Vlastně už i u nás se začíná mluvit o nadstandardech, a pokud chcete maximální lékařskou péči, tak si u některých zákroků prostě připlatit musíte.

Cestovní pojištění

U cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh jeho hlavní a primární složkou. To platí vždy, vyjma takzvaného europojištění a tuzemského cestovního pojištění. To první spoléhá na to, že v zemích EU má český občan nárok na bezplatné ošetření na základě svého Evropského průkazu zdravotního pojištění a pouze doplňuje pokrytí případné spoluúčasti a další připojištění, která jsou běžná u cestovních pojistek. To druhé samozřejmě vychází z toho, že na našem území žádné další pojištění léčebných výloh potřeba není. I když…

Pojištění nadstandardní péče

I u nás už se začínají objevovat produkty pro hrazení nadstandardní lékařské péče. Není jich mnoho a zatím je vyšší spíše poptávka, než nabídka. Pojištění léčebných výloh ale bude čím dál častější i u nás.

Pojištění léčebných výloh oklikou – úrazové pojištění

Pod pojištění léčebných výloh můžeme počítat i různé životní a úrazové pojistky, které obsahují různá odškodnění a dávky v případě úrazů, nemocí, nebo hospitalizace. V první řadě jde sice o bolestné a odškodnění, nebo o dorovnání platu při pracovní neschopnosti, ale je už jenom na vás, k čemu získané peníze použijete. Nemálo lidí si za denní dávky za hospitalizaci raději zaplatí nadstandard, tedy třeba samostatný pokoj s televizí, než aby si peníze nechali.

Tato pojištění jsou velmi oblíbená i proto, že jsou levná. Denní dávky žádnou pojišťovnu nezruinují, ale vám mohou dát přesně tolik financí, abyste svou nemoc, nebo úraz překonali „ve zdraví“ a hlavně s maximální možnou péčí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *