Garáž je důležitým útočištěm pro naše auta, dílnou i odkládacím prostorem pro všechno možné haraburdí. Jako každá nemovitost, i garáž se dá pojistit a není to vůbec špatný nápad. Více v samotném článku.

K pojištění nemovitosti

Pojištění garáže, která je nedílnou součástí domu, je vždy součástí pojištění celé nemovitosti. Na pojistníkovi je pouze to, aby správně vyčíslil její hodnotu a nezapomněl ji přičíst do celkového limitu plnění. Pokud by tak neudělal, bude podpojištěna celá nemovitost, což není vůbec žádoucí, o čemž se můžete přesvědčit v samostatném článku o podpojištění na našem portálu.

Pojištění garáže jako samostatný produkt

Některé garáže ale stojí „bokem“, ať už na pozemku u nemovitosti, nebo úplně samostatně. Taková garáž se pojišťuje zvlášť. Pojištění garáže tímto způsobem je zpravidla dražší, než když je garáž součástí domu, protože je s ním spojena administrativa navíc. Přesto se taková pojistka rozhodně vyplatí – pojistné není vysoké a riziko poškození, zničení, nebo vyloupení existuje vždy.

Pozor, nevztahuje se na motorová vozidla

Pakliže vás napadlo, že si sjednáte pojištění garáže i proti krádeži movitých věcí, dávejte si pozor. To se totiž nevztahuje na auto, nebo jiná motorová vozidla, která uvnitř máte. Bohužel, k tomu slouží jen a pouze havarijní pojištění, takže pojištění garáže vám k ničemu platné nebude. Přesto se tato pojistka hodí, v garáži můžete mít i jiné drahé věci a stroje.

Vyplňte níže uvedenou tabulku. Poté klikněte na Porovnat nejlepší nabídky. Budou vám zdarma porovnány nabídky jednotlivých pojištoven pro havarijní pojištění. Ideální pro výběr nového havarijního pojištění.

Před čím chrání

Jak je to běžné u pojištění domácnosti a nemovitosti: chrání buď stavbu a její nedílné součásti, nebo její movité vybavení. Doporučujeme sjednat pojištění garáže pro obě možnosti. Stejně tak proti všemožným rizikům, hlavně tedy živelním pohromám, vandalismu a krádeži. Jedině tak docílíte komplexního pojištění, které vám zákon schválnosti neomlátí o hlavu.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *