Nic jako nejlepší, nebo nejvýhodnější životní pojištění neexistuje. A čím více se vás o opaku bude snažit pojišťovák přesvědčovat, tím více si můžete být jistí, že jde o neprofesionála, který na vás vidí pouze tučnou provizi. Co už ale existuje, je nejvýhodnější životní pojištění pro vás. Ano, jde hlavně o nároky a situaci, žádné univerzální pravidlo neexistuje. Pojďme si teď o problematice říct něco víc.

Kapitálové životní pojištění

U kapitálového životního pojištění hledejte především jistotu. Každý rok je k nahromaděné částce přičten úrok, takzvaná technická úroková míra (dnes 2,4 %) a někdy i podíl na zisku pojišťovny, je-li dostatečně vysoký, aby pokryl TUM i určitý paušální odečet. Zpravidla musí mít pojišťovna zisk vyšší, než 3, nebo 4 procenta, aby začala svým klientům vyplácet nějaký nadstandardní úrok.

Co se týče ochrany, kterou ve svém kapitálovém pojištění máte, tak nejvýhodnější životní pojištění musí ochránit vás a vaši rodinu v nejtěžších situacích, jako je úmrtí živitele rodina, trvalá invalidita a podobně. Naopak, lidé žijící sami a bez závazků se mohou soustředit spíše na to, jak si naspořit co nejvíce peněz.

Investiční životní pojištění

Pro koho je „investičko“ tím nejvýhodnějším životním pojištěním? Jednoduše řečeno, pro každého, kdo chce ovlivnit výsledek svého spoření. Pro lidi odvážné, které chtějí spořit dlouhodobě a nebojí se určité míry rizika, které se ale odvíjí podle jejich vlastního investičního profilu.

Zjistit, jaký typ investora, je jednou z povinností pojišťovacího/finančního poradce, když vám podobné produkty navrhuje. Sami tak poznáte, jestli je ve vašem zájmu a nátuře zkusit dynamičtější fondy s vyššími zisky i rizikem propadu, nebo spíše fondy konzervativní, u kterých je dosahováno poměrně stabilních, ale nevysokých zhodnocení. Každé investiční pojištění může při zvolení nereálných příkladů zhodnocení vypadat jako to nejvýhodnější životní pojištění vůbec, ale pokud vám začne poradce před očima mávat strmou křivkou, po které by se vaše peníz měly pohybovat, raději mu nevěřte, průměrné roční úroky kolem 5 % jsou spíše zbožným přáním a vyšší spíše drzostí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *