Jak byste popsali to úplně nejlevnější pojištění vozidel? Bude až na dřeň oholené od všech zbytečností a bude sloužit jedinému, skutečné ochraně vaše majetku za nejlepší cenu. Nenechte si vnutit předražené zbytečnosti k povinnému ručení, které má opravdu sloužit pouze jako pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu.

Základní limit? Popřemýšlejte o vyšším

Velkou měrou se na ceně pojištění podepisuje hlavní složka povinného ručení, tedy limit plnění pro škody způsobené dalším účastníkům provozu, nebo třeba majitelům okolo stojících pozemků a nemovitostí.

Limit je zákonem stanovený na 35 milionů korun, které platí jak pro škody způsobené na majetku, tak i na zdraví. Spadá sem i případný ušlý zisk. Zdá se vám to hodně? V tomto bodě vás musíme upozornit, že někdy je tento limit i překročen. V takovém případě rozdíl mezi škodou a limitem doplatí řidič ze své vlastní kapsy, což rozhodně není vůbec příjemné, respektive vás to může ekonomicky zlikvidovat na zbytek života. Proto popřemýšlejte i o limitech vyšších. Toto je také jediný moment, kdy vás budeme od nejlevnějšího pojištění vozidel trochu zrazovat. Je lepší si připlatit pár stovek, než pak trpět.

Vyplňte níže uvedenou tabulku. Poté klikněte na Spočítat. Budou vám zdarma porovnány nabídky jednotlivých pojištoven pro povinné ručení. Ideální pro výběr nového povinného ručení.

Asistenční služby

U asistenčních služeb si jen dejte pozor, jaké jsou k vašemu povinnému ručení zdarma. Většinou jde o velmi minimální balíček, ve kterém je většina služeb pojišťovnou, respektive její asistenční službou, pouze zprostředkována.

Nadstandardní nepotřebnosti

Pozor si však dávejte na vyložené pasti na peníze, které vaše vysněné nejlevnější pojištění vozidel pořádně prodraží. Jde o takové fragmenty kvalitnějších služeb, zejména havarijního pojištění, které samy o sobě nic neřeší, pouze pojištění prodražují.

Jde například o pojištění proti živelní události, nebo srážce se zvěří. Řešit škodu na vlastním autě jen nějakými nálepkami k povinnému ručení nemá smysl – raději si pořiďte levné havarijní pojištění přes internetový srovnávač. Ušetříte a získáte mnohem vyšší úroveň ochrany.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *