Pojištění je velmi komplexní odvětví, ale k jeho sjednání většinou není potřeba „nic extra“. Pojďme se podívat, jak se pojistit v případě některých nejoblíbenějších a nejrozšířenějších druhů neživotního pojištění.

Povinné ručení

Pro sjednání povinného ručení doporučujeme využít srovnávačů pojištění. Na našem portálu se toho o nich dozvíte dost a dost, ale jen krátce připomeneme, že jde o internetové prodejce pojištění, kteří nabízejí velmi výhodné ceny, zpravidla nižší o 50 % a více. Jak se pojistit? To je velmi snadné – stačí vám k tomu internet a technický průkaz, ze kterého vypíšete některé detaily o svém vozidle. Přes internet lze naštěstí dnes vyřídit vše, včetně platby a obdržení dočasné zelené karty.

Vyplňte níže uvedenou tabulku. Poté klikněte na Spočítat. Budou vám zdarma porovnány nabídky jednotlivých pojištoven pro povinné ručení. Ideální pro výběr nového povinného ručení.

Havarijní pojištění

Zde je to podobné jako u povinného ručení, jen s tím rozdílem, že cena havarijního pojištění se odvíjí od hodnoty vozidla. Budete tedy potřebovat vědět, kolik vaše vozidlo přibližně stojí, abyste se nestali obětí podpojištění, nebo naopak neplatili přemrštěné částky na vyšší hodnotu vozidla, než jaká je realita. Opět lze vše vyřídit přes internet, kde také získáte velmi zajímavé slevy.

Pojištění nemovitosti

Jak si pojistit nemovitost? To už je trochu složitější, protože se lze pojistit hned na několik různých druhů hodnot nemovitosti. Co to znamená? Pokud zvolíte pojištění na novou cenu, máte vždy jistotu, že si za peníze z pojistného plnění budete moci koupit cca to stejné, co vám bylo zničeno, nebo odcizeno, ale úplně nové. Naopak, pojištění na obecnou cenu zohledňuje stáří a opotřebení věcí, takže pojistné plnění bývá nižší. Další rozdělení může být i podle toho, jestli pojišťovna hradí tržní hodnotu nemovitosti při úplném zničení, nebo náklady na vybudování takřka totožné nemovitosti. Zde hraje roli zejména umístění, které rozhoduje o hodnotě nemovitosti, ale vůbec se nepromítá v ceně stavby.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *